Firmamız 1994 yılında Sakarya ili Dörtyol Sanayi Çarşısında iki iş arkadaşı olan Mak.Müh.Oktay Meral ve İlhan Kocakaplan tarafından kurulmuştur.
                 Üretime süt, peynir, yoğurt, tereyağ üretiminde kullanılan gıda makinaları ve ilaç fabrikalarına yedek parça tamir bakım işleri yaparak başlamıştır.
                 Modern Sanayi deki atölyeye geçtikten sonra; süt ürünlerinde kullanılan makinalar, depo tankları, cidarlı kazanlar, paslanmaz çelik boru tesisatı, makina montaj  işleri, santrifüj pompalar ve filtre imalatları yapmıştır.
                 1994 yılından 1997 yılına kadar Çağdaş Makina ismiyle şahıs firması olarak gelen firmamız, 1997 yılından itibaren ” Çağmak Paslanmaz Çelik Ürünleri Mak. Müh. San. ve Tic. Ltd. Şti.” olarak kurumsal kimliğini oluşturarak şirketleşmiştir.
                 Firmamız süt, su, gıda, ilaç üretim teknolojisinde kullanılan bazı ürünleri kendisine seri üretim konusu olarak belirlemiş ve bu ürünlerden; paslanmaz çelik pompalar, kaba hat filtreleri, kartuş filtre hauzing‘ leri, kaşar peyniri üretim hatları ve gıda teknolojisinde kullanılan alet ve ekipmanlar konusunda üretimini yoğunlaştırmıştır.
                 1997  yılında Sakarya 2. Organize Sanayi Bölgesinde 10.000 metrekare sanayi arsası satın almış ve büyüme yolunda ilk adımını atmıştır.                 
                 1999  yılında yatırıma başlama kararı alınmış, fakat 17.Ağustos.1999 Marmara depreminin Sakarya ilinde yaptığı maddi, manevi tahribatlar yatırımların durmasına sebep olmuştur.                 
                 2000 yılı boyunca bir yıl  ayakta kalma mücadelesiyle karşı karşıya kalmıştır.
                 Firmamız yeniden yapılanma ve gelişme sürecinde ürün kalitesini arttırarak her yıl fuarlara katılmış, paslanmaz çelik santrifüj pompalar, hat filtreleri, kartuş filtre hauzingleri konusunda üretimini hızlandırmıştır.
                 2005 yılında tekrar yatırım kararı alarak Sakarya 2. Organize Sanayi Bölgesi’ndeki arsasında inşaata başlanmış ve 2007 yılı sonunda inşaatın birinci bölümü bitirerek üretime hazır hale gelmiştir.
                 Kaliteyi ve müşteri memnuniyetini ilke edinen firmamız, 16 yıllık deneyimi, tecrübeli ve uzman kadrosuyla;
                 01.01.2008 ‘de Sakarya 2. Organize Sanayi Bölgesindeki yeni tesisinin birinci bölümüne taşınarak faaliyete geçmiş ve Avrupa standartlarında ürettiği ürünleriyle Türkiye ve Uluslar arası pazarlarda konusunda söz sahibi olmuştur.
                 Amacımız; dünyada gelişen teknolojiyi arge yatırım ve çalışmalarıyla yakından takip ederek, daha iyiyi, daha güzeli, en iyi standartlarda üreterek müşterilerimizin kullanımına sunmaktır…